Ako na to !

Autor: Martin Čelko | 20.1.2016 o 10:06 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  69x

Cítim že moja hodnota stúpa ako sa blíži 5. marec. Alebo nie? Mám dojem že tento rok je to iné. Akoby strany nemali ani záujem o môj hlas. Ide to akosi zotrvačne. Prieskumy sú viac- menej stabilné. tak ako na to?

Ako na to?

 

Cítim že moja hodnota stúpa ako sa blíži 5. marec. Alebo nie? Mám dojem že tento rok je to iné. Akoby strany nemali ani záujem o môj hlas. Ide to akosi zotrvačne.  Prieskumy sú viac- menej stabilné.  Voliči ktorí hľadajú svoje záujmy sú si istí že  ich pozícia (rozumej kšefty),  je neohrozená.  Voliči ktorým ide o presvedčenie a princíp (skutočne sú na Slovenskú aj takíto exoti) dajú hlas svojej strane či straničke a veria v zázrak. Mnohým to je jedno a strkajú hlavu do piesku s výhovorkou „aj tak nič nezmením“  alebo „nemám koho voliť“. 

Samozrejme ako vo všetkom „čo sa babe chcelo to sa babe snilo“ Nič nezmeníme ak nič neurobíme.  Pasivita veľkej časti nevoličov nahráva do kariet SMERu.  Máme plné krčmy odborníkov, politológov a prognostikov.  Nespokojencov ktorí nadávajú na všetko a na všetkých. Neuvedomujú si chudáci že  predovšetkým musia nadávať na seba pretože svojou krčmovou „múdrosťou“ spôsobujú to že nás politici okrádajú, že v nemocnici nebude mať kto ošetrovať, že učitelia sa rozutekajú a deti budú hlúpnuť. 

Jediné riešenie  ísť k voľbám a vyjadriť svoj postoj.  Vládne má víťaz volieb.  Dostal najviac hlasov, ale nie je to väčšina!  Ak získa 35% hlasov je to veľa  ale to aj znamená že 65% občanov je proti nemu. Takéto vládnutie umožňuje volebný zákon.  Menšina rozkazuje väčšine a poslanci ani nepoznajú regióny za ktoré sú akože volení.  Ako potom môžu riešiť problémy ktoré máme?

Teraz máme tú silu a moc zmeniť to. Aby Slovensko rástlo a krásnelo, aby sme vyriešili problémy a aby bolo krajinou kde bude radosť žiť.  Využime to!

 

Vyzývam preto voličov choďte na mítingy  vyzývajte politické strany aby sa zasadili o zmenu volebného zákona. Nech je Slovensko rozdelené na toľko volebných obvodov koľko je okresov.  Nech sa za každý okres volia 2 poslanci. Nech sa volia osoby a nie strany – podobne ako v komunálnych voľbách.    Ktorá strana toto prisľúbi nech dostane váš hlas!  

 

A ešte jedna vec na ktorú sú dobré prieskumy.  Dá sa odhadnúť ktoré strany sa do parlamentu určite nedostanú.  Nevoľte ich. Hlasy odovzdané týmto stranám prepadnú v prospech víťaza volieb.  Deklarovať svoju podporu určitej starne je pekné  a dať jej najavo  že jej program mi je blízky  sa dá aj ináč ako nepriamo podporiť toho ktorý ubližuje Slovensku  a jeho skutky sú proti môjmu svedomiu.

 

Politickou veľkorysosťou malých strán by bolo keby odstúpili z volieb a doporučili svojim sympatizantom aby volili tú stranu s najbližším programom ktorá má šancu dostať sa do parlamentu.

 

Obávam sa že voľby skončia klasicky podľa prieskumov.  V krčmách sa bude zase nadávať.

Ten čo  volil nezvoliteľné stranyť nemá práve nadávať pretože on to spôsobil. Ten voliť nebol rovnako musí čušať a hanbiť sa pred celým národom.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?