Ekologický sex

Autor: Martin Čelko | 17.2.2015 o 12:49 | Karma článku: 5,61 | Prečítané:  628x

Ekológia sa skloňuje v rôznych formách. Životné prostredie, ochrana prírody,  potraviny, domácnost bez chemie atď.  Zaujímavé že najintímnejšia oblast, oblasť pohavného života, ktorá sa dotýka takmer každého z nás sa ekologickým pojmom a správaniu vyhýba. Dbáme na správnu životosprávu, snažíme sa kupovať potraviny zo známeho zdroja a vyhýbame sa „E“.čkam,  liečme sa domácimi receptmi starých mám. Všetko len preto aby sme si zachovali zdravie a boli v súlade s prírodou.   A paradoxne v oblasti sexu nám nevadí že chémia, implantáty, syntetické prípravky ktorými zaplavujeme svoje telo. Je riešenie? Určite a to je ekologický sex, alebo Prirodzené plánovanie rodiny.

Prečo ekologický sex  ( = prirodzené metódy plánovania rodiny) ?

                 

            Láska a plodnosť sú dve nesmierne hodnoty, ktoré Boh od počiatku zveril manželom.  Sú to hodnoty, ktoré sú základom každého manželstva.  Láska a plodnosť sú neoddeliteľne spojené. Tento prirodzený poriadok, ktorý je v súlade s Božou vôľou bol narušený hriechom a následne ľudským egoizmom.  Oddelením  sexu od plodenia cestou akoukoľvek formou antikoncepcie sa ohrozuje láska vo vzťahu manželov.  Štúdie (2 John and Sheila Kippley - The art of Natural family planing CCL, Cincinanti 1989),  dokázali, že kde sa oddelí sex od plodenia vytráca sa láska a dochádza k deformácii vzťahu a môže dôjsť až k rozpadu manželstva.  Jedinou cestou, aby sa neoddelila funkcia lásky a plodenia je štýl života, ktorý dávajú jedine prirodzené metódy plánovania rodiny (PPR). Obidvaja si uvedomujú ľudskú dôstojnosť svojho partnera, vážia si ako svojho partnera a otca - matku svojich detí. Nepozerajú jeden na druhého ako na objekt svojich sexuálnych žiadostí.   

            Sú aj ďalšie dôvody pre PPR, ktoré sú akceptovateľné a motivujúce aj pre veriacich všetkých náboženstiev alebo neveriacich:

•     estetické dôvody. Estetika má do činenia s krásou  a spôsobovaním potešenia vyplývajúcim z krásy. Prirodzené plánovanie rodiny  dáva prežívať sexuálny život v jeho prirodzenej kráse.  Naproti tomu antikoncepcie, či už prezervatív, diafragmy, krémy alebo peny  pri svojom použití sú veľmi neestetické.  Použitie týchto metód obťažuje a  prerušuje prirodzený charakter pohlavného styku  a aj vyrušuje partnerov v ich spontánnej sexuálnej aktivite.  Tabletka bola preto privítaná ako estetické a účinné východisko. Ukázalo sa však že je oveľa nebezpečnejšia.

•     cena.  V dnešnej dobe keď treba za všetko platiť je cena často rozhodujúca. Každá forma antikoncepcie je finančne náročná. Prezervatívy, spermicidné krémy a peny treba kupovať, antikoncepčné tabletky nie sú hradené zo zdravotného poistenia a žena si ich musí hradiť. Naproti tomu  prirodzené metódy plánovania rodiny sú zadarmo, alebo takmer zadarmo. Jedinými výdavkami sú papier a  farebné ceruzky na vedenie záznamov a prípadne teplomer.

•     účinnosť.    Účinnosť Prirodzených metód plánovania rodiny je veľmi vysoká.  Značne prevyšuje spoľahlivosť antikoncepčných metód mechanických a chemických. Ich účinnosť je porovnateľná s účinnosťou  hormonálnych antikoncepčných prípravkov, ale bez vedľajších nepriaznivých účinkov na zdravie.

•     ekológia.   Prirodzené metódy plánovania rodiny sú plne v súlade s prírodou, s prirodzenou danosťou  ženy a teda sú ekologické. Zachovávajú prirodzený poriadok v plodnom cykle ženy. Nezavádzajú do organizmu ženy cudzie látky, prípravky, alebo hormóny. Tým zachovávajú rovnováhu v organizme ženy. Organizmus ženy je stále riadený svojimi prirodzenými, vlastnými,  hormónmi. Z toho potom vyplýva   stabilita  zdravia ženy a jej  detí, pokojné ovzdušie v rodine a  rastúca láska vo vzťahu k manželovi.

•     psychológia. Prirodzené metódy plánovania rodiny upevňujú vzťah medzi manželmi. Prvým dôvodom je že si navzájom uvedomujú ľudskú dôstojnosť svojho partnera.  Láska je tu stále živá, pretože partner je objekt lásky a nie je subjekt na uspokojenie sexuálnej túžby pre vlastné potešenie. Sex nie je taká potreba ako jedenie, alebo pitie bez ktorého by človek zahynul. Sex zachováva existenciu ľudského rodu preto je silnou túžbou každého človeka. Ak táto túžba u jednotlivcov nie je uspokojené v čase jeho túžby neohrozuje to jeho osobné zdravie. Ak jedinec uspokojí svoju sexuálnu túžbu v rozpore z jej poslaním t.j. s vylúčením počatia, dochádza k zneužitiu pohlavnej sily, ktorá je zameraná na zachovanie rodu. Toto zneužitie si človek neuvedomí a prípadné pochybnosti sú prekryté príjemnými pocitmi so sexuálneho vybitia z níženia sexuálneho napätia. Ale toto zneužitie ostáva zapísane v podvedomí človeka.  Odtiaľto sa môže po čase vynoriť v nečakanej forme: agresivita, depresie,  frustrácia,  ale aj  malé sebavedomie, neschopnosť prekonávať problémy a mnohé iné prejavy.

•     pevné manželstvo  Pre  pevné manželstvo, ktoré je pre obidvoch partnerov „prístav“, kde načerpajú síl,  je nevyhnutne potrebné žiť v láske a dôvere. Prirodzené metódy plánovania rodiny budujú túto dôveru.  Sú zárukou manželskej vernosti. Prirodzené metódy nesú so sebou nutnosť niekedy sa zrieknuť pohlavného styku. Toto zrieknutie je vykonané z lásky a   prehlbuje v zťah medzi manželmi. Tým sa presviedčajú že pre toho druhého je láska a ich vzťah viac ako sex.  To je záruka manželskej vernosti a zdroj dôvery aj  v obdobiach, keď pohlavný styk nie je možný. Napr. po pôrode,  pre choroby, alebo pre takú jednoduchú príčinu ako sú dlhodobé cesty za prácou.  Manželstvá, ktoré stoja na sexe sa rozpadajú pri prvom náznaku sexuálneho nesúladu. Je štatisticky dokázané, že väčšina mužova sa dopúšťa nevery po narodení prvého dieťaťa. Je to v tých prípadoch, keď manželstvo stojí na sexe a nie na vzájomnej láske. Keď sex zrazu nie je možný  manžel hľadá a nájde náhradu inde, opúšťa rodinu  a dochádza k rozvratu rodiny. Niečo podobné môže nastať aj v obdobiach krízy manželstva po 1, 5, 10, 20 roku manželstva.

 

 

Ekologický sex - Prirodzené metódy plánovania rodiny využívajú prirodzené danosti organizmu, aby manželia počali dieťa vtedy keď si ho počať prajú a  aby mali možnosť pohlavne spolu žiť aj vtedy ak počatie dieťatka nie je možné, alebo žiadúce. Prirodzené metódy plánovania rodiny (PPR)  využívajú najnovšie vedecké poznatky o reprodukčnom cykle a prejavoch plodnosti. 

            Tieto metódy  využívajú len prirodzené danosti organizmu. Sú teda nanajvýš ekologické, v súlade s prírodou a prirodzenosťou ľudského organizmu.  Nemajú nijaké riziká pre pre zdravie a nijakým spôsobom  ho neohrozujú.   Nezasahujú do ovulačného cyklu a nijako ho neovplyvňujú. Naopak  manželia, ktorí praktizujú PPR, prispôsobujú svoj pohlavný život stavu vlastnej plodnosti podľa okamžitej dispozície pre prijatie dieťaťa.

            Všetky PPR využívajú poznanie priebehu ovulačného cyklu.  Počas ovulačného cyklu je len krátke obdobie, počas ktorého možno dosiahnuť počatie. Je to doba života vajíčka. Stredná doba života vajíčka je 12 hodín. Maximálna doba života vajíčka je 24 hodín. Ešte nebolo u žiadnej ženy pozorované živé vajíčko po 24 hodinách po ovulácii.

Táto doba sa musí predĺžiť o čas počas ktorého si spermie zachovávajú oplodňovaciu schopnosť. To je cca 3 dni. Ostatné dni počas ovulačného cyklu je žena neplodná a nemôže dôjsť k  počatiu.  Kľúčovým momentom každej PPR je určiť okamih ovulácie. Ak sa to podarí majú manželia v rukách kľúč k svojej plodnosti.  A verte mi dá sa to a nie je to vôbec zložité.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?